चुम्बन गर्दाको फाइदाहरु जानी राख्नुहोस

0
221

काठमाडौँ, आइतबार, २ फागुन २०७७ । चुम्बन एक स्वस्थ सम्बन्ध मात्र हो, तर यसको स्वास्थ्य संग सम्बन्धित धेरै फाइदाहरु पनि बताइएको छ । विज्ञका अनुसार रोमान्टिक चुम्बन शरीरबाट २ देखि २६ क्यालोरीसम्म मा घट्न सक्दछ पार्टनर बाहेक, परिवारका सदस्यहरू वा साथीहरूलाई दिइएका चुम्बनहरूले पनि धेरै मानसिक र शारीरिक लाभहरू गर्दछ ।

खुशी हार्मोनस- चुम्बनले तपाईंको मस्तिष्कलाई रसायनहरूको ककटेल रिलीज गर्न ट्रिगर गर्दछ, जसले तपाईंलाई राम्रो महसुस गराउँदछ । यसले अक्सीटोसिन, डोपामाइन र सेरोटोनिन जस्ता रसायनहरू समावेश गर्दछ, जसले तपाईंको भावना सकारात्मक पार्न प्रोत्साहित गर्दछ ।

Oxytocin- Oxytocin एक रसायन हो, जो जोडीको बन्धन सम्बन्धित छ। यो रसायन जारी हुन्छ । जब तपाईं कसैको साथ विशेष बन्धन महसुस गर्नुहुन्छ । तपाईंको दीर्घकालीन सम्बन्धको साथ, यसले स्वास्थ्यसँग सम्बन्धित धेरै कुरामा पनि विशेष भूमिका खेल्दछ ।